Šíření Dobré zprávy

Bible od Gedeonů

Vyrůstala jsem v rodině, kde mi nikdo o víře moc nepovídal. Dostala jsem se k ní náhodně až ve čtrnácti letech v roce 1991 přes spolužačku, která mne přivedla do skautské družiny. Ve skupince se mi velmi zalíbilo a modlitby nebo jiné náboženské projevy mi nevadily, naopak, chtěla jsem tomu přijít na kloub, zjistit, proč to dělají. Časem jsem se začala připravovat ke křtu. V průběhu příprav v roce 1993 mi někdo z věřících dal do ruky kapesní gedeonskou Bibli a doporučil mi denní četbu.

Hned po prvním otevření mi spočinul zrak na jménu člověka, který opatřil Bibli svým razítkem kvůli možnosti dalšího kontaktu nebo rozhovoru o víře. Nikdy jsem této možnosti nevyužila, protože mí věřící přátelé tuto úlohu zastali. Jméno toho člověka mi ale při každém otevření znělo v hlavě a přemýšlela jsem, kdo asi může být Samuel... Ze začátku jsem z malé Bible četla docela často, pak ale přišlo poměrně dlouhé období, kdy zůstávala ležet zaprášená na poličce. Po několika letech došlo v mém životě k několika událostem, které změnily můj pohled na víru a na Boha a opět se tato kniha stala mým každodenním duchovním „chlebem“.

Zvykla jsem si nosit ji stále s sebou kamkoliv jsem se hnula. Četla jsem ji cestou do práce, cestou z práce, někdy i o přestávkách v práci, při čekání na autobus. Dodnes si ji beru na cesty po republice i do zahraničí a jsem za ni Gedeonům vděčna.

Alena