Šíření Dobré zprávy

Časté otázky

Už si někdy Bibli na hotelovém pokoji někdo přečetl?

Ano! Odhaduje se, že každá Bible umístěná v hotelovém pokoji může zasáhnout až 2 300 lidí během šesti let. Průzkumy z oblasti hotelnictví ukazují, že přibližně 25% hostů Bibli skutečně čte.

Je Mezinárodní svaz Gedeonů církví nebo denominací?

Není. Mezinárodní svaz Gedeonů je sdružení, které spolupracuje s protestantskými/ evangelikálními církvemi. Naši členové pochází z různých denominací, žijí po celém světě a pojí je touha získávat ztracené pro Krista.

V co Gedeoni věří?

Mezinárodní svaz Gedeonů je rozmanité společenství, jehož členové pochází z různých protestantských denominací. Jejich společným zájmem je šíření evangelia Ježíše Krista. Všichni Gedeoni pevně věří a vyznávají, že:

  • Bible je Bohem inspirované, neomylné Boží slovo.
  • Pán Ježíš Kristus je věčný Syn Boží.

Členové musí také:

  • Přijmout Pána Ježíše za svého osobního Spasitele.
  • Snažit se následovat Ho v každodenním životě.
  • Mít dobré vztahy ve svém domovském protestantském/evangelikálním sboru.
  • Mít doporučení od svého pastora.

Kdo se může stát Gedeonem?

Gedeonem se může stát křesťanský podnikatel, kterému je 18 let a více (nebo je v důchodu) a zastává stejné hodnoty jako Mezinárodní svaz Gedeonů. Krom toho potencionální Gedeon potřebuje také doporučení od svého pastora.

Mohu získat gedeonské Bible a Nové zákony pro vlastní potřebu nebo pro svůj sbor?

Ne, od Mezinárodního svazu Gedeonů to není možné. Naším posláním je získat ztracené. Bible ani Nové zákony k další distribuci sborům, partnerům či soukromým osobám neposkytujeme. Náše jedinečná metoda spočívá v tom, že jen naši členové mohou Bible a Nové zákony rozdávat, a to již stanovenými způsoby, které jsou velice účinné, a proto zasahují velké množství lidí. My nepřesahujeme, nekopírujeme a nepřeme se se žádnou jinou misijní činností církve nebo jinou službou. Pracujeme jako prodloužená ruka církve v oblasti misie.

Pokud hledáte Boží Slovo pro vlastní potřebu, navštivte na této webové stránce sekci Čtení Bible, kde je odkaz na Boží slovo online.

Jak může vojenský personál získat Boží slovo od Gedeonů?

Gedeoni zdarma poskytnou Nový zákon každému členovi armády a všem pacientům Vojenské nemocnice. Bible jsou k dispozici pro kaplany k rozmístění do společenských místností, knihoven, do strážnic na vojenských základnách a do vojenských kaplí. Nový zákon se žalmy je určen pro umístění do vojenských nemocnic nebo do nemocnic pro válečné veterány. Nové zákony mohou být rozdávány také personálu, který v těchto nemocnicích pracuje. Žádost o Písma pro armádu musí podat vojenský kaplan nebo může být podána přes místní Gedeony, popřípadě hlavní centrálu.Změněné životy
Svědectví: Moje první BibleKe své první Bibli jsem se dostala tak trochu náhodou roku...
– Lenka
Celý příběh »
Svědectví: Příběh syna známého českého herceChci se s Vámi podělit se svou životní zkušeností.
– Pavel
Celý příběh »