Šíření Dobré zprávy

Časté otázky

Už si někdy Bibli na hotelovém pokoji někdo přečetl?

Průzkumy z oblasti hotelnictví ukazují, že přibližně 25% hostů Bibli skutečně čte.

Kdo se může stát Gedeonem?

Členem sdružení Gedeonů může být muž, podnikatel nebo odborník, křesťan, kterému je alespoň 21 let a je členem nějaké prostestanské/evangelikální církve a jeho manželka. Tyto Bible smí rozdávat pouze Gedeoni.

Jak může vojenský personál získat Bibli od Gedeonů?

Gedeoni zdarma poskytnou Nový zákon každému členu armády a všem pacientům Vojenské nemocnice. Bible jsou k dispozici pro kaplany k rozmístění do společenských místností, knihoven, do strážnic na vojenských základnách a do vojenských kaplí. Nový Zákon se Žalmy je určen pro umístění do vojenských nemocnic nebo do nemocnic pro válečné veterány. Nové Zákony mohou být rozdávány také personálu, který v těchto nemocnicích pracuje. Žádost o Bibli pro armádu může podat vojenský kaplan nebo může být podána přes místní Gedeony, popřípadě hlavní centrálu.

Guinnessova kniha rekordů

dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější knihy světa a počtem prodaných kusů za rok ji překonává pouze Bible. A to i díky faktu, že přibližně 2/3 obsahu knihy jsou každoročně inovovány, a tudíž se mají čtenáři vždy s novým vydáním nač těšit. Podle Guinessovy knihy rekordů je nejprodávanější knihou historie lidstva právě Bible s prodanými a rozdanými pěti miliardami kopií. Nejčastěji kradenou knihou ve světových knihovnách je Guinnessova kniha rekordů, hned za ní je Bible.