Šíření Dobré zprávy

Hromadné rozdávání Písma na Srí Lance

V září 2012 odjel do Kolomba na Srí Lance tým Gedeonů, aby tam uspořádali hromadné rozdávání Písma. Srí Lanka je ostrovní stát v jižní Asii, jihovýchodně od Indie, s populací okolo 21 milionů lidí.

Hlavním náboženstvím je buddhismus, ke kterému se hlásí asi 70% obyvatel. Protestantských křesťanů je tam méně než 1%.

“Proniknout se šířením evangelia na Srí Lanku není vůbec jednoduché,” uvedl vedoucí této výpravy, Kim Powell. “Ale je to možné, protože Boží slovo je mocné a působení Ducha svatého člověk nezastaví.”

Působení Božího slova na Srí Lance

Během rozdávání Biblí na univerzitě jedna studentka Gedeonům vyprávěla o svém otci, který byl buddhista a pracoval jako pilot. Často navštěvoval hotely a během jedné návštěvy našel Gedeony umístěné Písmo v zásuvce. Když se pro něj natahoval, pocítil sílu, která ho tlačila k zemi, a začal plakat. Téměř celou noc si Boží slovo četl a nakonec přijal Krista za svého Spasitele.

Jeho dcera nyní děkovala Gedeonům za jejich práci šíření Božího slova. Celá její rodina na základě otcova setkání se s Božím slovem přijala Ježíše za svého Pána a Spasitele. Od vzniku prvního gedeonské tábora na Srí Lance v roce 1961 tam Gedeoni rozmístili přes 1.1 milionů výtisků Písma.

Děkujeme Gedeonům na Srí Lance a všem pomocníkům, kteří se v září hromadného rozdávání zúčastnili. Vzdáváme chválu Bohu za mnohé duše, které, jak věříme, přijmou Krista díky Písmům, která tam byla rozdána. Také děkujeme všem dárcům a podporovatelům, kteří nám umožňují Boží slovo šířit.

Podpořte Mezinárodní svaz Gedeonů a pomůžete tak získat životy pro Krista.Změněné životy
Svědectví: Moje první BibleKe své první Bibli jsem se dostala tak trochu náhodou roku...
– Lenka
Celý příběh »
Svědectví: Příběh syna známého českého herceChci se s Vámi podělit se svou životní zkušeností.
– Pavel
Celý příběh »