Šíření Dobré zprávy

Moje první Bible

Ke své první Bibli jsem se dostala tak trochu náhodou roku 2005. Studovala jsem prvním ročníkem sociální pedagogiku na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a bydlela na svobodárně. Bydlela jsem ještě se dvěmy spolubydlícími. Každá jsme studovaly jiný obor.

Jednoho dne před vánocemi přišla jedna z nich a říkala, že na jejich škole rozdávali malé Gedeonské Nové zákony a jí prý také jednu vnutili. Pohrdavě ji tehdy obrátila v ruce a prohlásila, že jí asi vyhodí, že by to stejně asi nečetla. Já jsem se zeptala, zda se mohu podívat a ona ihned řekla, že pokud ji chci, tak že si ji mohu nechat. Poděkovala jsem a ihned se do ní začetla.

Ze začátku mě to velmi bavilo ji číst, ale některým věcem jsem vůbec nerozuměla: „Kdo je to ten farizeus, svévolník? A proč na celníky pohlížejí s takovým pohrdáním?“ Poté jsem se asi po roce dostala do křesťanského sboru u nás v Žamberku. Tam mi také vysvětlili některé věci, které mi byly stále nejasné. Začala jsem pravidelně chodit do církve a dozvídala jsem se stále nové a nové věci, uvěřila v Krista jako svého Spasitele a Pána.

Tento malý Gedeonský Nový zákon má mnoho výhod, je malý a tak se vejde skoro všude, je i lehký a ta nejhlavnější výhoda pro mě je ta, že když se chci soustředit na nějaký problém, tak na začátku jsou přímo odkazy na verše, které se týkají některých životních problémů i křesťanských ctností a charakteristik. Toto mě vždy povzbuzovalo, když mi bylo zle, či jsem byla smutná. Ihned jsem věděla, že mě Pán Ježíš Kristus miluje a že je vše v pořádku.

Mé další setkání s Ním nebylo až tak veselé. Před rokem mě totiž porazilo auto a já byla převezena do nemocnice. Tam jsem strávila noc a poté ráno, když mě vše hrozně bolelo a nemohla jsem se příliš hýbat, jsem spatřila, že na okně leží známý Gedeonský Nový zákon. Byl větší, ale stále to byl on. V tu chvíli jsem si jej vzala a začala číst mé oblíbené verše. Velmi mi v tu chvíli pomohl, mohla jsem si znovu připomenout Boží slovo i v tak pro mě těžké chvíli. A uvědomila jsem si, že mě Bůh opravdu miluje, když mě nenechal na té silnici zemřít, ale podal mi pomocnou ruku a vytáhl mě zpět k sobě.

Lenka ze ŽamberkaZměněné životy
Svědectví: Moje první BibleKe své první Bibli jsem se dostala tak trochu náhodou roku...
– Lenka
Celý příběh »
Svědectví: Příběh syna známého českého herceChci se s Vámi podělit se svou životní zkušeností.
– Pavel
Celý příběh »