Šíření Dobré zprávy

Zachránila mi život – příběh motorkáře

Jmenuji se Miroslav, mezi přáteli se mi už přes dvacet let říká Vlčák. V dnešní době funguji v křesťanském motocyklovém klubu Road146.

V roce 1990, kdy jsem měl problémy s mámou a nevlastním otcem, který byl jen o dva a půl roku starší než já, se mi poštěstilo dostat se k lehkým drogám. Bohužel mi to ale neřešilo problém, tudíž jsem chtěl přistoupit k droze LSD. Bůh byl ovšem jiného názoru. Do cesty mi postavil mého spolužáka ze základní školy, i s jeho sourozenci. Dnes pracuje jako kazatel.

Léta jsem jezdil do lesa a do hor, tam si užíval svobody a ticha, ale vždy to muselo skončit a týden byl pak hektický a prázdný. V hlavě mi brouzdala myšlenka, že někdo, či něco, řídí tento svět, že to není jenom tak, musí něco být, ale kdo a kde?

Při setkání se spolužákem mi to asi docvaklo. Otázky, a odpovědi, smutek a radost. Tak jako jsem měl touhu po droze, tak se stalo, že má touha po poznání toho všeho a hlavně Jeho v nebesích, bylo mnohem silnější, než droga sama. Dostala se mi do rukou Bible, ale touha tahat ji sebou byla velká, a Bible ještě větší.

Když se posunu o pár let dál, podařilo se mi vylákat na jednom kamarádovi na vandru malý modrý Nový zákon - Gedeonský, a tím jsem byl plně spokojen a vyslyšen.

V roce 1995 jsem Boha opustil, i církev a vše kolem ní. Ale i přesto mi v hlavě pořád zůstával Boží zákon, nemohl jsem se ho zbavit za žádných okolností a žádným způsobem. Začal jsem se zajímat o šamanství a jiný svět, já jako médium a vše s tím spojené. Částečně bohém, částečně médium. Když nebylo úniku, stačilo sáhnout do kapsy a hle, Gedeon a Nový zákon. Nechal jsem se potetovat a dal se na motorkářskou éru. Koupil jsem si choppera a i když jsem byl samotář, přesto jsem se pohyboval mezi lidmi, kteří kšeftovali s drogami, provozovali prostituci, lámaly kosti atd. I když jsem se jejich hrátek neúčastnil, vždy jsem byl jen krok za jejich linií.

Když mi šlo o život, zkusil jsem znovu hledat Boha a odpověď opět přes Bibli. Byl jsem rád, že jsem poslechl hlas, který mi říkal, ať nezahazuji Gedeonský Nový zákon.

Ovšem to nestačilo k mému návratu. Musel jsem učinit krok, který mi v budoucnu přinesl spoustu trápení a psychického teroru. Manželství nebylo takové, jak jsem si přál. Jediné, co mne drželo nad tím vším, byly moje děti. A Bůh si mne přivedl zpět skrze ně. Nechtěl jsem, aby poznaly prázdnotu a utrpení jako já. Po osmi letech manželství jsem se rozvedl.

Dnes mám ženu, která mne miluje i s mými prohřešky. Dopadla úplně stejně jako já. Mám rád její děti jako své vlastní, a ona zase ty moje. Mám syna v péči a s dcerou se setkávám, kdy chceme. S bývalou ženou vycházíme lépe než za našeho manželství a ona má skvělého přítele, ke kterému patří.

Pracuji v Motoklubu, jsem jeden z novodobých misionářů na motorkách. Snažíme se zvěstovat evangelium – dobrou zprávu tam, kde vládne tvrdé zlo a bolest, nenávist, a v jádru ti kluci a holky nejsou tak zlí, jak někteří na pohled vypadají, a zajímá je, co říká Bůh skrze Bibli. Na závěr: co mi dala Gedeonská Bible? To nejcennější. ZACHRÁNILA MI ŽIVOT a držela tam, kde to vypadalo, že jsem zahynul.

Vlčák